hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Интервјуа

21.01.2009 Јутарњи лист (Хрватска)

www.jutarnji

 Мојот најсреќен ракометен ден

Пресреќен сум, но уморен, па дури не можам да се радувам. Ова е мојот најсреќен натпревар од кога играм ракомет, бидејќи една мала земја, која 10 години не беше на големи настани, успеа да го победи светскиот вице-шампион.

Повеќе...

13.10.2008 – Balkan-handball

www.balkan-handball
 
Сите заедно го сменавме менталитетот
 
Конечно седнавме на маса, сите заедно, рековме она што ни пречи и она што треба да го направиме за да биде подобро.Денес си еден од најдобрите десни бекови во светот и веројатно најдобар напаѓач во таа позиција. Кој цените најмногу од колегите на таа позиција?

Повеќе...

13.05.2008 Gloria (Хрватска)

gloria.com

Убавецот со сигурна рака

- Едно време тренирав кошарка, но во петто одделение на основното училиште ракометот стана приоритет мојот живот, вели Кирил, кој заради неговата кариера со 15 години го напушти домот. Тоа се разбира, најсериозно и „падна„ на неговата мајка Милка.

Повеќе...

20.06.2008 Дневник

 
www.dnevnik.com 
 
Нема успех без одговорност
 
Една недела по мечот во Исланд, кога спласна целата еуфорија, прегледана снимка од мечот во Рејкјавик, свесни ли се Кирил Лазаров и целата репрезентација за успехот што го направија?

Повеќе...

19.05.2007 Balkan - handball

www.balkan-handball.jpg2
Време е за Македонија

Си заминуваш од Фотекс Веспрем по пет одлични сезони. Дали причината е заситување од средината или амбиција и желба за нов успех, финансии? Што пресуди?

- По малку од сè. По пет години се јави заситеност. Но сепак тоа е долго време.

Повеќе...

Повеќе артикли...

  1. 15.03.2001 HRSport.net