hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Интервјуа

08.12.2012 Sportnet.hr

 

intervju-08-12-2012

Ова е најсилната Лига на шампиони од постоењето

Македонскиот ракометен ас Кирил Лазаров денес говореше за хрватскиот спортски портал „Спортнет„ каде детално се осврна на сите ракометни теми кои го засегаат. Лазаров и натаму е омилен во Хрватска, па често го контактираат новинари од оваа земја. Ви пренесуваме дел од интервјуто, во кој нашиот капитен говори за неговиот клуб Атлетико Мадрид и македонската репрезентација. Ви го нудиме и интегралното интервју на хрватскиот портал.

Повеќе...

10.02.2012 Planethandball

www.handball-planet
 
Ние му подаривме злато на данците!

Кои беа вашите амбиции пред Македонија да отиде во Ниш?

- Јас не се ни размислував за медал. Можеби тоа беше грешка. Можеби требаше да сонуваме повеќе. Од време на време, мислев на олимписките квалификации, но јас исто така знаев дека тоа ќе биде исклучително тешко да се достигне.

Повеќе...

31.01.2012 cooltura.mk

 
cooltura 
 
Спортот ми е се во животот !
 
Cooltura.mk: Доколку не би бил ракометар, што е она што би го одбрал како твоја друга професија?

Повеќе...

26.01.2012 Kapiten.rs

kapiten
 
Лазаров ја пишува ракометната историја

Што е клучот за успехот досега?

- Да се биде на Европско првенство за прв пат од 1998 година, тоа е како сон за нас. Нема големи имиња во нашиот тим, но затоа имавме совршени подготовки.

Повеќе...

24.01.2012 dnevnik.com.mk

www.2dnevnik.com
 
Не го менуваме стилот
 
Со Полска не се повтори ситуацијата како со Данска?
 
- Зборував со селекторот на Данска дали онаа акција од која постигнаа гол во последните моменти на мечот со нас и н` победија, беше однапред вежбана или случајна.

Повеќе...

Повеќе артикли...

  1. 12.01.2012 intervjua.com.mk
  2. 12.01.2012 Plusinfo