hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Интервјуа

07.01.2013 „Balkan-handball„

balkan22

„Ние сме тие кои постојано играме со емоциите„

Еден од најдобрите ракометари на денешницата, капетанот на Македонија Кирил Лазаров беше гостин овие денови со својот тим во Ниш. Македонската репрезентација одигра во "Чаир" два контролни натпревари пред Светското првенство. Лазаров зборуваше за претстојниот шампионат, противниците и индивидуалните признанија, кои не му се непознати.

Повеќе...

04.01.2013 „Република„

Intervju Lazarov2 001

„Ракометот ми е сѐ„

Лазаров имаше неверојатно успешна година во која селекцијата го освои петтото место на ЕП,играше квалификации за ЛОИ, го освои пехарот на ИХФ Супер глоуб, францускиот спортски весник „Л'Екип" неодамна го круниса воидеалниот тим на светот за 2012 година.

Повеќе...

31.12.2012 „Македонски спорт„

kire sport naslovna

Година за паметење, но секогаш може подобро!

Секој разговор со нашиот најдобар и најпопуларен ракометар Кирил Лазаров е нова животна лекција. Во секој негов искажан збор, секоја негова теза или анализа се гледа неговата каризма и лидерство. Можат да се прочитаат и нескриените мотиви за секој нареден натпревар, посебно кога го носи дресот со државниот грб.

Повеќе...

28.12.2012 Магазин „Граѓански„

Gragjanski23

Не поставувајте ни нереални цели

Со какви амбиции оди македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во Шпанија? Петтото место на Европското првенство во Србија ги зголемува очекувањата во македонската јавност, што може да биде поттик, но и притисок за вас играчите.

Повеќе...

26.12. 2012 Нова Македонија

nova makedonija

Играчките амплитуди мораме да ги намалиме

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров од денеска ќе биде заедно со преостанатите играчи во Пореч, кои се подготвуваат за претстојното Светско првенство (СП), кое од 11 до 27 јануари ќе се одржи во Шпанија. Леворакиот бомбардер очекува и во Шпанија, Македонија да мине добро, како што беше пред четири години во Хрватска, но пред сѐ да се настапи без повредени играчи.

Повеќе...