hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

ASOBAL лига 2016/17

asobal2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повеќе...

Нареден натпревар

velux-visla-barsa-mk
 

VELUX EHF Лига на шампиони

Барселона - Висла Плок
 
Сабота 11 март    20:00 ч

Последен натпревар

kire ves

Веспрем  - Барселона  34:30 (18-17)

Унгарски Веспрем е освојувач на третото место на осмиот „фајнал-фор" на Лигата на шампионите, откако во малото финале во меч во кој водеше 60 минути, ја совлада Барселона со 34-30 (18-17). Оваа победа за Веспрем е прва против Барса со подолг период и еден мал реванш за поразот во финалето во Келн пред две сезони.

Повеќе...