hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Интервјуа

10.06.2016 Фокус

f1

Кире Лазаров: На терен немилосрден, дома емотивен!

Потекнува од Свети Николе. Во неговото семејство спортот е традиција. Роден е на 10 мај. Нумеролозите му предвидуваат успех и кариера на лидер. Спортската кариера почнал да ја гради како дете. Денес е еден од најдобрите стрелци на европската ракометна сцена.

Повеќе...

14.10.2015 Mundodeportivo

mundodpe2

Откако одработи еден рекорд, Кирил Лазаров вечерва најверојатно ќе биде актер и на уште еден. Ако Барселона ја добие екипата на Сиудад Енкантада во „Палау Блауграна" ќе наниже 67 врзани победи и ќе го мине Сиудад Реал по бројот на последователни триумфи во ASOBAL ерата. Во опширното интервју за „Мундо Депортиво" , Македонецот говореше за можноста за уште еден рекорд и за што уште многу спортски теми.

Повеќе...

16.09.2015 Balkan Handball

kire inervju bh2015

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров во интервју за специјализираниот ракометен портал „Balkan-handball" говореше на скоро сите ракометни теми поврзани со неговата кариера, клубот и репрезентацијата. Тој се наврати на почетоците и еден од највлијателните тренери во неговата кариера.

Повеќе...

03.06.2015 Екипа.мк

laz ekipa

Во едно од првите интервјуа по освојувањето на Лигата на шампионите, најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров за порталот ЕКИПА зборуваше за испонетата цел, но и веќе со мислите е со надеж за исполнување на наредната голема цел.

Повеќе...

02.10.2014 Handball-profile.com

Handball profile -2

Македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров одговори на седумте прашања на порталот www.handball-profile.com и откри некои детали од неговите почетоци и растот на кариерата.

Повеќе...