hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Репрезентацијата пристигна во Дизелдорф, момците на Лазаров го одработија првиот тренинг

trening duseldorf

Најдобрата македонска ракометна репрезентација пристигна во Дизелдорф, каде што в среда од 18.00 часот во „Меркур Шпил Арена" во рамките од групата „А" ќе го има првиот натпревар против Франција на Европското првенство.

Избраниците на селекторот Кирил Лазаров веќе го одработија и првиот тренинг пред настапите во прелиминарната фаза во која ќе ги одмерат силите и против Германија и Швајцарија. Подготовките пред да отпатуваат за Диселдорф, нашите најдобри ракометари ги имаат во Стара Пазова и Скопје.

Покрај тренинзите, беа одиграни и три контролни мечеви во кои триумфиравме, еднаш против Црна Гора и два пати над Грција, кои исто така се учесници на Европското првенство.

Инаку, Лазаров во својот национален тим за дуелите на Европското првенство повика 18 играчи.

Share