hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Кајли Миног за крај на мундијалот

kajli minog

Како и по секој многу важен натпревар овие 18 дена, организаторот - Катарскиот олимписки комитет подговтува и музички спектакл по завршувањето на вечерниот натпревар. Вечерва по церемонијалот на свеченото затворање, некаде околу 22:30 по катарско време (20:30 по средно европско) концерт во „Лусаил арната„ ќе одржат Мани Хофман, Тајо Круз и Кајли Миног.

Со тоа ќе се спушти завесата на најспектакулното ракометно светско првенство, било кога организирано. Франција 2017 ќе ја превземе одговорноста да го организира следното првенство, а во 2019 година заеднички организатори ќе бидат Данска и Германија.

Share