hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Швеѓани ќе го водат клучниот натпревар меѓу Македонија и Исланд

svedski sudii

ИХФ ги делегираше судиите Матијас Ветервик и Мирза Куртагиќ да ја делат правдата на средбата Македонија – Исланд, клучна за двете селекции во борба за третото место на Мундјалот во групата Б.

Интересно е тоа што , овој судиски пар судеше натпревари во Берлин, сега се во Минхен. Ветервик и Куртагиќ на Мундијалот во Германија и Данска ги судеа средбите , Србија – Кореја, Русија – Германија и Франција – Бразил.

Натпреварот Македонија – Исланд започнува од 18 часот.

Share