hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Червар ги одреди ракометарите за дебито против Тунис

мкд червар

Селекторот на македонската репрезентација Лино Червар ги откри имињата на 16-те ракометари кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25 Светско првенство.

Червар реши на трибините да ги остави голманот Никола Митревски, Ристо Арнаудовски и Жарко Пешевски.

Натпреварот Македонија - Тунис, во рамките на Б групата ќе се одигра во Мец со почеток во 17:45 часот.

 

 

ФОТО: Филип Вирановски - www.gol.mk

Share