hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Червар во Мец води 19 ракометари

press cervar kire zuti

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Лино Червар денес на последната прес-конференција потврди дека Македонија на Светското првенство ќе патува за Франција со 19 ракометари.

Дефинитивен список на ракометари за Светското првенство во Франција

- Никола Митревски

- Кирил Колев

- Благојче Трајковски

- Никола Маркоски

- Дејан Манасков

- Гоце Ојлески

- Гоце Георгиевски

- Мартин Поповски

- Стојанче Стоилов

- Жарко Пешевски

- Велко Маркоски

- Филип Талески

- Марко Нелоски

- Кирил Лазаров (капитен)

- Филип Лазаров

- Филип Миркуловски

- Стефан Дрогришки

- Ристо Арнаудовски

- Влатко Митков

Македонија е дел од групата Б во Мец заедно со Шпанија, Словенија, Тунис, Исланд и Ангола.

Share