hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Шведски судии ќе ја делат правдата на натпреварот Македонија - Чешка

svedski sudii 1

Европската ракометна федерација ги одреди судиите кои ќе ја делата правдата на утрешниот дуел против Чешка. Швеѓаните Мирза Куртагиќ и Матијас Ветервик се делегирани да го судат мечот од второто коло во Б групата, а за второто соочување во „Штадхале" во Виена одредени се сестрите Шарлот и Жули Бонавентура од Франција.

Дербито во Д конкуренцијата меѓу Франција и Норвешка ќе го судат Чесите, Вацлав Хорачек и Јиржи Новтотни додека Летониците, Мазејка и Гателис се делегирани за дуелот во кој Португалија за противник ја има Босна и Херцеговина.

Share