hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров: Благи фавороти сме против сите противници во групата

EHF EURO 2020 rakomet Trening na Makedonija 09.01.2010-4282

Македонската ракометна репрезентација пристигна во хотелот „Хилтон Гарден" во Виена, а расположението е одлично пред почетокот на Европското првенство.

Капитенот Кирил Лазаров со насмевка на лицето најави дека Македонија е фаворит во групата.

„Имавме среќа во ждрепката, имаме противници по мерка, ќе одиме натпревар по натпревар, имаме добра шанса да одиграме три добри натпревари, благи фаворити сме против сите репрезентации, ова е спој на младост и искуство, имаме добра репрезентација, искрено сум амбициозен, оптимист сум за она што претстојува", рече Лазаров.

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац ги одреди 16-те ракометари со кои ќе се спротивстави на Украина, од комбинација отпаднаа Мартин Серафимов и Мартин Томовски.

Share