hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Никола Марковски ќе може да настапи во втората фаза

nikola markovski
0

Кружниот напаѓач Никола Марковски го пропушти вчерашниот натпревар со Србија, но веќе се чувствува многу подобро. Отокот се повлекол и полесно тренираше со останатите на вчерашниот претпладневниот тренинг.

Марковски ќе му биде на располагање на селекторот Обрван за втората фаза и мечевите со Хрватска, Норвешка и Белорусија. Според правилата на ЕХФ, Македонија има право да направи уште една замена на играчи до крајот на Европското првенство.

Share