hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров пак е прв стрелец на шампионатот во Полска

kire nor40

Со 11 гола вчера против Норвешка, Кире Лазаров се врати на чело на листата со стрелците со 32 гола, колку што има и Михаел Јурецки од Полска, кој во мечот со Белорусија, постигна 9 гола. Дејан Манасков со 28 гола е петти на листата на голгетерите на турнирот.

Михаeл Јурецки со 56 поени, односно 32 гола и 24 асистенции е водечки и по бројот на поени во листата за најкорисен ракометар каде се собираат головите и асистенциите. Кире Лазаров е петти со 43 поени (32 гола и 11 асистенции).

 

 

ФОТО: Филип Вирановски

Share