hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Талески: Да не заборавиме дека оваа Чешка неодамна ја победи Данска (ВИДЕО)

39822670361 74c3c41ed4 z1

Попладнево, без капитенот Кирил Лазаров, македонските ракометари тренираа во малата сала во Свети Мартин и полека ја започнаа подготовката за дуелот со Чешка. 

Левиот бек на Рајн Некар Левен, Филип Талески апострофираше дека не смее чешката селекција да не се сфати сериозно, бидејќи пред неполна недела ја совлада Данска, а ја намачи и Германија во петокот.

Погледнете ја комплетната изјава на Филип Талески по денешниот тренинг:

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share