hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ФОТО: Ракометарите ја почувствуваа „Вараждинска арена“

39089295754 bb8962410f b

Момците на Раул Гонзалес го оддржаа првиот тренинг во „Вараждин Арена" каде што утре против Шпанија ќе ја почнат втората фаза на Европското првенство. По историската прва фаза во Загреб, македонските ракометари имаа краток период без натпревар кој го искористија добро да се подготват за селекцијата на Шпанија.

39089296874 9de6419267 b

Раул го оддржа последниот тренинг пред натпреварот, но прв во салата во Вараждин каде во наредните денови треба да одиграат три натпревари.

Атмосферата во националниот тим е одлична, ракометарите се желни да продолжат со одлични претстави да ја радуваат нацијата и веруваат дека серијата без пораз ќе продолжи и утре.

39767517592 f5eb93eb35 b

39799373191 d197f9c26e b

39799375511 cd8636b96a b

Share