hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Митревски: За она што се подготвувавме пред почетокот на ЕП за овие два натпревари го исполнивме (ВИДЕО)

38825525985 4650ca1d0d z

„За она што се подготвувавме пред почетокот на ЕП за овие два натпревари го исполнивме. И на двата меча беше неизвено до крај, но кога ќе се добијат два натпревари, расте нивото на самодоверба што е многу значајно за понатамошниот тек на првенството" – изјави денес на прес конференција голманот на македонската репрезентација.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Талески: Германците се извонредни шутери, но немаат класичен среден бек

39723718751 14f3ae0771 z

 Пресреќен сум што имаме добра позиција во оваа добра група. Германија е пред нас, тоа е актуелниот шампион на Европа. Ние не чувствуваме никаков притисок, немаме што да загубиме, а тие мора да одат на победа ако сакаат да одат на победа. Ние треба да се подготвиме, да одиграме најдобро што можеме, тоа да биде натпревар за душа во кој можеме многу да добиеме, но не и да загубиме" – изјави Талески на денешната прес-конференција.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share