hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Во следната фаза Македонија ќе игра со Белорусија, Словенија и Русија

sp-egipet-rakomet-makedonija-chile-18.01.2021-11610985523

Македонија нема да пренесе бодови во втората фаза на ракометниот Мундијал, бидејќи загуби од Египет и Шведска и многу мали се нашите шанси за пласман во четвртфиналето.

Главна групна фаза:

Египет
Шведска
Македонија
Русија
Словенија
Белорусија

Ние и дефинитивно сме трети во групата Г. Во следната фаза очнуваме на 20 јануари, вториот меч го играме на 22 јануари, а третиот два дена подоцна

Share