hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Кај нас е „Кире национале„ во Шпанија е „Киро Гол„

550970 221602074624901 35532216 n

Како сакате наречете го Кирил Лазаров, неговите голови ја подигнуваат публиката на трибините, се вжештува адреналинот на навивачите, расте самодовербата кај соиграчите.

Повеќе...

Објавени квалитативните групи за ждрепката во Мадрид

176205 1 lightbox 4f22cc5cd2240
 
 
24 тимови, кои се квалификуваа за Светското првенство во 2013 мажи се со нетрпение го чекаат 19 јули. Тогаш во "Хардинес Сесилио Родригез" во шпанскиот главен град Мадрид ќе бидат извлечени групите за Мундијалот.

Повеќе...

ВИДЕО: Шундовски: „Прво квалификациите, па ќе играме против Лазаров„

sundovski

Селекторот на македонската ракометна репрезентација деновиве заминува во Романија, каде од 18 август ќе ги започне подготовките со романскиот шампион Констанца. Екипата во која неколку сезони настапува Бранко Ангеловски ќе игра квалификации за влез во групната фаза на Лигата на шампионите.

Повеќе...

Ждрепката за ASOBAL Лигата на 20 јули во Мадрид

asobal zdrepka

Новата ASOBAL лига за сезоната 2012/2013, ќе биде официјализирана во петок на 20 јули во 11:00 часот. Во ждрепката ќе бидат дефинирани сите 30 кола кои ќе ја сочинуваат лигата 2012/2013, која ќе започне на 8 септември.

Повеќе...

Комплетиран трансферот на Масач

MASACHS
 
Атлетико Мадрид се засили со Јосеп Масач за сезоната 2012/2013. Клубот и каталонецот потпишаа на една година и неговото доаѓање ќе ја зајакне позицијата на десната страна заедно со Роберто Гарсија Парондо.

Повеќе...

За почеток Ал Јаиш од Катар

426142 10150656098282210 1583302929 n

Кирил Лазаров и Атлетико Мадрид го дознаа календарот на натпревари на ИХФ Супер Глобе, кој на крајот на август ќе започне трета година по ред во Доха (Катар).

Со оглед на квалитетот и системот на натпреварување, двата европски гиганти Кил и Атлетико Мадрид се големи фаворити, но претпазливо со азијците кои можат да добијат на одстапка неколку ракометари од Европа и да бидат пак многу компетитивни.

Повеќе...

Лук Абало не е повеќе соиграч на Лазаров

luc abalo
 
 
Француското крило Лук Абало, до сега член на Атлетико Мадрид, наредната сезона ќе игра во Париз Сен Жермен, откако клубот од Мадрид го одобри барањето на играчот да се врати дома од "семејни причини".

Повеќе...

На стартот со Кил во Мадрид

613629

Четири месеци по поразот во финалето на Лигата на шампионите, Атлетико Мадрид уште на стартот ќе има можност да му се реваншира на германскиот Кил. Двете најквалитетни екипи во групата се соочуваат уште на стартот. Во 2012 екипата на Лазаров ќе одигра 7, а на почетотот од 2013 упте 3 натпревари.

Повеќе...

Лазаров: „Добивме група со многу квалитет и стари пријатели„

vest 08 07 2012
 
 
Веднаш по ждрепката за групната фаза на Лигата на шампионите, почнаа реакциите и плановите за новата сезона. Сред одмор од напорната сезона Кирил Лазаров беше задоволен од изборот на противници и со нетрпение ги очекува новите предизвици.

Повеќе...

ВИДЕО: Лазаров: „Најважно е што го одржавме континуитетот„

401307 340294149332474 1619679889 n

Кирил Лазаров зад себе ја остави најнапорната, а можеби и најуспешна сезона во кариерата. Сега кога е на заслужен годишен одмор, има доволно време да ги сумира постигнатите резултати и да се освежи пред новиот почеток.

Повеќе...