hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров го обелодени списокот за двомечот со Грција во рамките на ЕХФ неделата

IMG-57f558532f7fa3c583fb3b49a6a3e89f-V

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир на претстојната ЕХФ недела. Во рамки на ЕХФ неделат, сениорската селекција на Македонија ќе оддигра подготвителни натпревари со репрзентацијата на Грција.

spisok

Натпреварите на сениорската селекција се предвидени да се оддиграат на 3 и 4 ноември.

Собирот на ракометарите е закажува на 30 октомври. со почеток во 13.00 часот во хотелот „Александар Палас" во Скопје.

Share