Vlatko

/Vlatko

About Vlatko

This author has not yet filled in any details.
So far Vlatko has created 82 blog entries.

Заради корона пандемијата се откажува шестиот ракометен камп „Кирил Лазаров 7″

Шестиот интернационален ракометен камп "Кирил Лазаров 7" кој требаше да се одржи оваа [...]

By | 2020-06-14T16:16:23+00:00 June 14th, 2020|kategorija|0 Comments

За рекордно време потполнет бројот од 400 учесници на шестиот ракометен камп “Кирил Лазаров 7”

И официјално пријавувањето за шестиот ракометен камп на капитенот е завршено. Како што [...]

By | 2020-02-28T15:28:04+00:00 February 28th, 2020|Главни Новости|0 Comments

Ako je rukomet tvoj san, hajde da sanjamo zajedno, da se zabavljamo, druzimo, da stvaramo kamperske uspomene

Drage nase verne I buduce kampere, postovani roditeli I prijatelji, Posebna nam je [...]

By | 2020-02-07T08:16:51+00:00 February 2nd, 2020|Главни Новости|0 Comments

Ако ракометот е твојот сон, ајде заедно да го сонуваме, да се дружиме, забавуваме

Драги наши верни и идни кампери, почитувани родители и пријатели, Со особена чест [...]

By | 2020-02-10T10:20:19+00:00 January 31st, 2020|Главни Новости|0 Comments

Вечер посветена на јубилејот 5 години ракометен камп “Кирил Лазаров 7”

Во просториите на Порта Мaкедонија вчера вечер Кирил Лазаров со своите партнeри, [...]

By | 2019-12-23T15:54:56+00:00 December 23rd, 2019|Главни Новости|0 Comments

Лазаров: Треба напорно да се тренира, особена многу повеќе кога си млад

Шпанскиот медиум „balonmanoveteranos“ го опишуваат Кирил Лазаров како голем професионалец и спортист и среќни се [...]

By | 2019-09-22T21:05:36+00:00 September 22nd, 2019|Главни Новости|0 Comments

Со брод до Охрид па на прошетка низ стариот дел од градот

Тренингот заменет со кратка туристичка авантура. Прво со брод до Охрид, па [...]

By | 2019-06-29T10:17:38+00:00 June 29th, 2019|Галерија|0 Comments