hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров го одреди поширокиот список на Мундијалот во Полска и Шведска

download2

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари заСветското првенство во Полска и Шведска. Машката сениорска репрезентација на Македонија е дел од групата Ф заедно со репрзентациите на Холандија, Норвешка и Аргентина.

Распоред и термини на одигрување на натпреварите на Македонија:

13.01.2023 НОРВЕШКА – МАКЕДОНИЈА 20:30 часот

15.01.2023 МАКЕДОНИЈА – ХОЛАНДИЈА 18:00 часот

17.01.2023 МАКЕДОНИЈА – АРГЕНТИНА 18:00 часот

posirok spisok 20223

Share