Струга

/Струга

Младинските екипи на КЛ7 ги дознаа своите групи и противници

Денеска ракометната федерација на Македонија ги извлече стартните броеви за новата сезона во младинските, кадетските [...]

Пионерите на КЛ7 ги започнаа подготовките за новата сезона

Нашите најмлади ракометари, пионерите ги започнаа своите подготовки за новата сезона. Како [...]

Тројца играчи на КЛ7 Струга во најдобриот тим на Ф4 завршницата

По завршувањето на финалната средба беа доделени екипните медали и пехари, а [...]

2019-06-06T11:15:50+00:00 June 6th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments

Доделување на пехари и медали за најдобрите на Ф4 завршницата

КЛ7 Струга е новиот кадетски шампион во Македонија. До титула стигнаа по [...]

2019-06-06T10:09:46+00:00 June 6th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments

КЛ7 Струга е кадетски шампион на Македонија

КЛ7 Струга е новиот шампион во кадетска конкуренција во организација на Ракометната федерација на [...]

2019-06-05T21:12:01+00:00 June 5th, 2019|Струга|0 Comments

КЛ7 Струга и РК Прилеп во финалето на кадетската завршница

Во финалето на финалната кадетската завршница ќе се сретнат екипите на РК Прилеп [...]

2019-06-05T13:18:45+00:00 June 5th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments

КЛ7 Струга домаќин на кадетскиот Ф4 во организација на РФМ

КЛ7 Струга, Вардар, Прилеп и Еурофарм Работник се четирите најуспешни екипи во кадетска [...]

2019-06-05T06:14:13+00:00 June 5th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments

КЛ7 Струга овој викенд дел од финалната завршница во кадетска конкуренција

Кадетите на КЛ7 Струга ја остварија својата зацртана цел и се пласираа на [...]

2019-05-30T11:50:11+00:00 May 30th, 2019|Струга|0 Comments

Кадетите на КЛ7 Струга со победа го заверија пласманот на финалната завршница

Кадетите на КЛ7 Струга успеаа да го совладаат убедливо ГРК Гостивар со 31:44 [...]

2019-05-26T20:26:03+00:00 May 26th, 2019|Струга|0 Comments

Кадетите на КЛ7 Струга со цел плен во градското дерби

Кадетите на КЛ7 Струга ја продолжија својата победничка низа во кадетската лига. Десетата [...]

2019-05-12T21:07:25+00:00 May 12th, 2019|Струга|0 Comments