КЛ7

/КЛ7

Групата А од Суперлигата ставена во мирување 15 дена!

Откако ракометниот клуб Голден Арт КЛ7 ја информира целокупната спортска јавноста и надлежните институции [...]

2020-09-17T11:37:48+00:00 September 17th, 2020|КЛ7|0 Comments

Ковид-19 позитивни случаи во Голден Арт КЛ7. Целиот тим во изолација

Ракометниот клуб Голден Арт КЛ7 ја информира целокупната спортска јавноста и надлежните институции [...]

2020-09-17T10:22:37+00:00 September 17th, 2020|КЛ7|0 Comments

Голден Арт КЛ7 не успеа да го изненади домаќинот Радовиш

Нашите млади момци во второто коло од Суперлигата забележаа и втор пораз, овој [...]

2020-09-15T09:25:57+00:00 September 15th, 2020|КЛ7|0 Comments

Пораз на Голден Арт КЛ7 во деби настапот во Суперлигата

Очекуван пораз на нашата млада екипа во својот прв натпревар во Суперлигата. Фаворитот, [...]

2020-09-11T21:12:11+00:00 September 11th, 2020|КЛ7|0 Comments

Бошковски: Голден Арт КЛ7 ќе бара шанса за надигрување со секој противник оваа сезона

Во петок стартува македонската Суперлига во ракомет. За прв пат дел од Суперлигата [...]

2020-09-11T07:09:19+00:00 September 10th, 2020|КЛ7|0 Comments

Последен тест натпревар за Голден Арт КЛ7 пред почетокот на Суперлигата

За една недела нашите момци одиграа втор пријателски натпревар со екипата на ГРК [...]

2020-09-05T16:14:18+00:00 September 5th, 2020|КЛ7|0 Comments

Измена во календарот за натпреварување и задолжителни КОВИД тестови за сите играчи

Според најавите од РФМ новата сезона во Суперлигата се очекува да стартува кон половината [...]

2020-09-03T09:32:41+00:00 September 3rd, 2020|КЛ7|0 Comments

Голден Арт КЛ7 одигра тест натпревар со екипата на РК Металург

Младите момци на Голден Арт КЛ7 одиграа пријателски натпревар со екипата на Металург [...]

2020-09-02T19:41:47+00:00 September 2nd, 2020|КЛ7|0 Comments

Втора победа за Голден Арт КЛ7 на подготовките, совладан е Тиквеш 2014

Момците на Андон Бошковски ја забележаа својата втора победа на подготвките за новата [...]

2020-08-29T19:54:07+00:00 August 29th, 2020|КЛ7|0 Comments