Кисела Вода

/Кисела Вода

Пионерите на КЛ7 од Скопје со само еден примен погодок за едно полувреме

Пионерите од Скопје ја забележаа својата прва победа за оваа сезона. Во [...]

2019-09-29T12:05:04+00:00 September 29th, 2019|Кисела Вода|0 Comments

Младинските екипи на КЛ7 ги дознаа своите групи и противници

Денеска ракометната федерација на Македонија ги извлече стартните броеви за новата сезона во младинските, кадетските [...]

КЛ7 за прв пат со женска пионерска екипа во новата сезона

За прв пат оваа сезона КЛ7 ќе има своја женска пионерска екипа [...]

Пионерите на КЛ7 ги започнаа подготовките за новата сезона

Нашите најмлади ракометари, пионерите ги започнаа своите подготовки за новата сезона. Како [...]

Четвртите Алпски игри ги одигравме во Кисела Вода

Нашите најмали ракометарчиња повторно се натпреваруваа на различни предизвици, овој пат Алпските [...]

2019-08-14T11:48:39+00:00 May 14th, 2019|Кисела Вода|0 Comments

Капитенот Лазаров гостин на КЛ7 Куп Север

Повторно прекрасна слика во спортската сала „Архиепископ Доситеј“ во Општина Кисела Вода направија [...]