Главни Новости

/Главни Новости

Пионерските екипи на КЛ7 со две победи, еден пораз и еден нерешен дуел

Викендов се одигра второто коло од пионерската лига на Македонија во машка и [...]

2019-10-02T09:51:01+00:00 October 2nd, 2019|Главни Новости|0 Comments

Нова гостинска победа на КЛ7 во Првата лига

Нашите момци ја забележаа втората победа во второто коло од Првата лига. По [...]

2019-09-30T09:32:14+00:00 September 30th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Кадетите на КЛ7 забележаа убедлива победа на гостувањето во Велес

Викендов се игра првото коло од кадетската лига на Македонија. КЛ7 од Скопје [...]

2019-09-29T14:15:06+00:00 September 29th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Стартува кадетска лига, градско дерби на почетокот

Викендот ќе стартува и кадетската лига на Ракометната федерација на Македонија. За прв [...]

2019-09-26T07:14:44+00:00 September 25th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Викендов ќе се одигра второто коло во пионерска конкуренција

Овој викенд ќе се одигра и второто коло од пионерската лига во машка [...]

2019-09-26T09:39:53+00:00 September 25th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Победа за КЛ7 во првото коло од Првата лига

Нашите момци полесно од очекувањата дојдоа до победа над минатогодишниот суперлигаш ГРК Борец [...]

2019-09-21T20:53:10+00:00 September 21st, 2019|Главни Новости|0 Comments

Почеток на пионерските лиги, КЛ7 со две победи, еден нерешен дуел и еден пораз

Денеска започнаа натпреварите во пионерска конкуренција во организација на ракометната федерација. Нашите пионерски(три [...]

2019-09-21T18:14:15+00:00 September 21st, 2019|Главни Новости|0 Comments

Викендов започнуваат натреварите во пионерска конкуренција

Пионерските екипи на КЛ7 овој викенд ќе ги одиграат своите први натпревари за [...]

2019-09-18T20:27:24+00:00 September 18th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Школата за ракомет „Кирил Лазаров 7“ со тренинзи и во Општина Карпош

Оваа сезона со тренинзи школата на Капитенот ќе започне и во Општина Карпош. [...]

2019-09-06T08:38:43+00:00 September 5th, 2019|Главни Новости|0 Comments