Главни Новости

/Главни Новости

Два од два за младинските екипи на КЛ7

Нашите младински екипи викендов забележаа две победи, откако прво КЛ7 Струга ја совладаа [...]

2019-12-09T10:00:32+00:00 December 8th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Ѓорговски со звукот на сирената за победа на КЛ7 Струга во градското дерби

Нашите екипи во младите категории викендов одиграа три натпревари. Дербито во Струга им [...]

2019-12-02T20:11:49+00:00 December 2nd, 2019|Главни Новости|0 Comments

Четири победи за КЛ7 овој викенд во младите категории

Викендов на ракометните терени, екипите на КЛ7 ги одиграа своите натпревари, во кои [...]

2019-11-25T16:22:27+00:00 November 25th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Не постои поголемо задоволство од среќно и насмеано дете – 20 ноември светски ден на детето

Децата се непроценливо богатство за човештвото. За жал во светот секојдневно изложени се [...]

2019-11-20T11:31:31+00:00 November 20th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Три победи и еден пораз на пионерите на КЛ7

Овој викенд нашите екипи одиграа четири натпревари во пионерска конкуренција и на истите [...]

Нова победа за нови три бодови во Првата лига

Денеска ја забележавме петтата победа во Првата лига откако ја совладавме екипата на [...]

2019-11-17T19:39:29+00:00 November 17th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Преспа 2015 следен противник на КЛ7 во Првата лига

По поразот од Тиквеш 2014, повторно не очекува тежок дуел во Првата лига, [...]

2019-11-14T16:19:18+00:00 November 14th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Четири победи на нашите екипи во младинските категории

По кратката пауза, овој викенд на терените се вратија и машките екипи во [...]

2019-11-13T15:25:34+00:00 November 13th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Првиот КЛ7 КУП Север за оваа сезона помина во знакот на вистинското другарство и љубов кон ракометот

Околу 300 деца од школате на капитенот од Скопје, Велес, Тетово и [...]