Главни Новости

/Главни Новости

Андреј Петковски повикан на подготовките со сениорската ракометна репрезентација

Селекторот на машката ракометна реппрезентација,  Данило Брестовац го објави списокот на репрезентативци за [...]

2020-12-30T10:31:42+00:00 December 30th, 2020|Главни Новости|0 Comments

Со гол во последните секунди до прв бод во Суперлигата

Младите момци на Андон Бошковски го освоија првиот бод во Суперлигата откако во [...]

2020-10-24T07:14:15+00:00 October 24th, 2020|Главни Новости|0 Comments

Интервју Лефтер Бошковски: КЛ7 е најдобро организирана ракометна средина

Неговата приказна започнува во Романија, каде и ден денеска е неизмерно почитуван, но [...]

2020-08-30T11:46:24+00:00 August 30th, 2020|Главни Новости|0 Comments

Исхрана во спортот со нутриционистот Сашко Дрвошански

Со стартот на подготовките за сезона 2020/21, Голден Арт КЛ7 покрај двојната програма [...]

2020-08-04T12:46:07+00:00 August 4th, 2020|Главни Новости, КЛ7|0 Comments

Голден Арт КЛ 7 се засилува со две имиња освојувачи на Лига на шампиони

Kвалитетен стручен кадар е фундамент во создавање на добри македонски играчи. За остварување [...]

2020-05-24T12:29:52+00:00 May 24th, 2020|Главни Новости|0 Comments

Три победи за нашите екипи во младинските категории

Викендов се одиграа редовните кола во младинските категории организирни од ракометната федерација на [...]

2020-03-09T14:51:02+00:00 March 9th, 2020|Главни Новости|0 Comments

Викендов продолжуваат натпреварите во младинските категории

Овој викенд ќе продолжат натпреварите во сите младински категории под организација на РФМ. [...]

2020-03-06T14:21:01+00:00 March 5th, 2020|Главни Новости|0 Comments

Стартуваше пролетниот дел во пионерска конкуренција

Викендов покрај кадетската стартуваше лигата во машка и женска пионерската конкуренција. Двете наши [...]

2020-03-02T15:16:05+00:00 March 2nd, 2020|Главни Новости|0 Comments

КЛ7 обезбеди пласман во четвртфиналето на Купот на Македонија

Нашите момци остварија голем успех и со две победи успеаа да се пласираат [...]

2020-03-02T13:16:09+00:00 March 2nd, 2020|Главни Новости|0 Comments

6 играчи од КЛ7 дел од списокот на репрезентативци 2002 и 2004

На Медитерански Игри во Атина, кои ќе се одржуваат од 16 со 23 [...]

2020-01-31T16:42:31+00:00 January 31st, 2020|Главни Новости|0 Comments