Vlatko

/Vlatko

About Vlatko

This author has not yet filled in any details.
So far Vlatko has created 392 blog entries.

Голден Арт КЛ7 стартува со подготвителни натпревари во Охрид

Младите ракометари на Голден Арт КЛ7 ги продолжуваат подготовките за предизвиците кои ги [...]

2020-08-19T17:09:22+00:00 August 19th, 2020|КЛ7|0 Comments

Професорите Бошковски, Котески и Контески ги стартуваа подготовките со најмладите селекции на КЛ7 во машка и женска конкуренција

Најмладите селекции на КЛ7 Скопје во машка и женска конкуренција минатата недела [...]

2020-08-14T15:40:56+00:00 August 14th, 2020|КЛ7|0 Comments

Голден Арт КЛ7 ги стартуваше тренинзите во сала

Следејќи ги мерките од протоколот на комисијата за заразни болести за работа [...]

2020-08-04T16:06:06+00:00 August 4th, 2020|КЛ7|0 Comments

Исхрана во спортот со нутриционистот Сашко Дрвошански

Со стартот на подготовките за сезона 2020/21, Голден Арт КЛ7 покрај двојната програма [...]

2020-08-04T12:46:07+00:00 August 4th, 2020|Главни Новости, КЛ7|0 Comments

Сите селекции на Голден Арт КЛ7 здравствено подготвени за натреварувачката сезона

Во соработка со нашиот медицински партнер кој се грижи за здравјето на [...]

2020-07-29T12:00:13+00:00 July 29th, 2020|КЛ7|0 Comments

Направени скрининг тестови на сите селекции на РК Голден Арт КЛ7

Свесни за пандемијата со ковид 19 и многубројните несимптоматски носители на вирусот во [...]

2020-07-28T20:23:55+00:00 July 28th, 2020|КЛ7|0 Comments

Чакарески: Максимално ќе придонесеме за развојот на македонскиот ракомет

Голден Арт КЛ7 ги стартуваше подготовките за новата сезона, во која за првпат [...]

2020-07-27T12:36:07+00:00 July 27th, 2020|КЛ7|0 Comments

Бошковски: Млада екипа за која Суперлигата ќе биде еден голем предизик

Голден Арт КЛ7 оваа сезона за прв пат ќе дебитира во ракометната Суперлига. [...]

2020-07-26T18:11:06+00:00 July 26th, 2020|КЛ7|0 Comments

Голден Арт КЛ7 ги започна подготовките за новата сезона

Нашиот тим предводен од Андон Бошковски, Билјана Црвенкоска и Димитар Маневски ги [...]

2020-07-26T12:25:37+00:00 July 26th, 2020|КЛ7|0 Comments