Vlatko

/Vlatko

About Vlatko

This author has not yet filled in any details.
So far Vlatko has created 392 blog entries.

Последен тест натпревар за Голден Арт КЛ7 пред почетокот на Суперлигата

За една недела нашите момци одиграа втор пријателски натпревар со екипата на ГРК [...]

2020-09-05T16:14:18+00:00 September 5th, 2020|КЛ7|0 Comments

КЛ7 Битола дел од пионерската лига на РФМ

Приказната на битолската школа за ракомет на капитенот, започна есента 2018 година.Големиот интерес [...]

2020-09-04T18:29:34+00:00 September 4th, 2020|Битола|0 Comments

Измена во календарот за натпреварување и задолжителни КОВИД тестови за сите играчи

Според најавите од РФМ новата сезона во Суперлигата се очекува да стартува кон половината [...]

2020-09-03T09:32:41+00:00 September 3rd, 2020|КЛ7|0 Comments

Голден Арт КЛ7 одигра тест натпревар со екипата на РК Металург

Младите момци на Голден Арт КЛ7 одиграа пријателски натпревар со екипата на Металург [...]

2020-09-02T19:41:47+00:00 September 2nd, 2020|КЛ7|0 Comments

Интервју Лефтер Бошковски: КЛ7 е најдобро организирана ракометна средина

Неговата приказна започнува во Романија, каде и ден денеска е неизмерно почитуван, но [...]

2020-08-30T11:46:24+00:00 August 30th, 2020|Главни Новости|0 Comments

Втора победа за Голден Арт КЛ7 на подготовките, совладан е Тиквеш 2014

Момците на Андон Бошковски ја забележаа својата втора победа на подготвките за новата [...]

2020-08-29T19:54:07+00:00 August 29th, 2020|КЛ7|0 Comments

Голден Арт КЛ7 и Прилеп одиграа вистински тест натпревар

Втората денешна контрола на нашите момци против РК Прилеп заврши со пораз од [...]

2020-08-23T20:10:33+00:00 August 23rd, 2020|КЛ7|0 Comments

Прва победа на Голден Арт КЛ7 во подготвителниот период

Според очекувањата новиот суперлигаш, Голден Арт КЛ7, ја совлада младата екипа на РК [...]

2020-08-23T11:08:42+00:00 August 23rd, 2020|КЛ7|0 Comments

Младите момци на Голден Арт КЛ7 со минимален пораз од Еурофарм Пелистер 2

Голден Арт КЛ7 со минимален пораз ги стратуваше серијата подготвителни натпревари за престојната [...]

2020-08-21T19:41:17+00:00 August 21st, 2020|КЛ7|0 Comments