Vlatko

/Vlatko

About Vlatko

This author has not yet filled in any details.
So far Vlatko has created 219 blog entries.

Во Делчево се одигра последниот КЛ7 Куп – Исток за оваа сезона

Викендов во Делчево се одигра последниот КЛ7 Куп Исток за оваа ракометна сезона [...]

2019-06-10T11:05:09+00:00 June 10th, 2019|Главни Новости|0 Comments

Тројца играчи на КЛ7 Струга во најдобриот тим на Ф4 завршницата

По завршувањето на финалната средба беа доделени екипните медали и пехари, а [...]

2019-06-06T11:15:50+00:00 June 6th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments

Доделување на пехари и медали за најдобрите на Ф4 завршницата

КЛ7 Струга е новиот кадетски шампион во Македонија. До титула стигнаа по [...]

2019-06-06T10:09:46+00:00 June 6th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments

КЛ7 Струга е кадетски шампион на Македонија

КЛ7 Струга е новиот шампион во кадетска конкуренција во организација на Ракометната федерација на [...]

2019-06-05T21:12:01+00:00 June 5th, 2019|Струга|0 Comments

КЛ7 Струга и РК Прилеп во финалето на кадетската завршница

Во финалето на финалната кадетската завршница ќе се сретнат екипите на РК Прилеп [...]

2019-06-05T13:18:45+00:00 June 5th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments

КЛ7 Струга домаќин на кадетскиот Ф4 во организација на РФМ

КЛ7 Струга, Вардар, Прилеп и Еурофарм Работник се четирите најуспешни екипи во кадетска [...]

2019-06-05T06:14:13+00:00 June 5th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments

КЛ7 Струга овој викенд дел од финалната завршница во кадетска конкуренција

Кадетите на КЛ7 Струга ја остварија својата зацртана цел и се пласираа на [...]

2019-05-30T11:50:11+00:00 May 30th, 2019|Струга|0 Comments