Тројца играчи на КЛ7 Струга во најдобриот тим на Ф4 завршницата

/, Струга/Тројца играчи на КЛ7 Струга во најдобриот тим на Ф4 завршницата

Тројца играчи на КЛ7 Струга во најдобриот тим на Ф4 завршницата

По завршувањето на финалната средба беа доделени екипните медали и пехари, а потоа беа прогласени и најдобрите поединци.

Во идеалниот тим на турнирот од тренерите на екипите кои се најдоа на финалната завршница беа одбрани следните ракометари:

Голман: Митко Петрески – КЛ7
Лево Крило: Андреј Јосески – РК Прилеп
Лев бек: Кристијан Симоноски – КЛ7 Струга
Среден бек: Дејан Џигероски – КЛ7 Струга
Десен бек: Давид Саврески РК Вардар
Десно крило: Евгениј Темелковски – РК Прилеп
Пивот: Трајче Мицески – Еурофарм Работник

Пехарите и наградите од нашите партнери Алпско и Ладна ги додели директорот на ракометната федерација на Македонија, Милчо Чакарески

Најдобар голман: Митко Петрески – КЛ7 Струга

Наградата за најдобар голман на финалната завршница ја додели еден до најдобрите ракометни судии во светот Славе Николов

Најдобар стрелец: Кристијан Симоноски со 23 погодоци – КЛ7 Струга

Наградата за најдобар стрелец на овој турнир ја додели репрезентативнито крило, Гоце Ојлески


МВП: Дејан Џигероски – КЛ7 Струга

Наградата за најкорисен играч на овој турнир ја додели поранешниот македонски репрезентативец Горан Ѓоргоноски

 

2019-06-06T11:15:50+00:00 June 6th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments