Доделување на пехари и медали за најдобрите на Ф4 завршницата

/, Струга/Доделување на пехари и медали за најдобрите на Ф4 завршницата

Доделување на пехари и медали за најдобрите на Ф4 завршницата

КЛ7 Струга е новиот кадетски шампион во Македонија. До титула стигнаа по импресивната сезона која имаа, прво групната фаза ја завршија со 14 победи, еден нерешен натпревар и еден пораз. А во полуфиналето успеаа високо да го совладаат Вардар со 21:28, додека во финалето беше совладана екипата на РК Прилеп со 39:32.

По финалниот натпревар следеше доделувањето на пехарите. За второпласираните, легендата на струшкиот ракомет и тренер на нашите најмали ракометарчиња Ѓоко Коцарески ги додели медалите и пехарите.

Додека златени медали ги додели Крсте Илоски, поранешен претседател на ракометниот клуб Струга и спортски работник.

2019-06-06T10:09:46+00:00 June 6th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments