КЛ 7 СТРУГА го освоија третото место на овогодинешниот Ф4 за младинци

//КЛ 7 СТРУГА го освоија третото место на овогодинешниот Ф4 за младинци

КЛ 7 СТРУГА го освоија третото место на овогодинешниот Ф4 за младинци

Во два крајно неизвесни меча кои се одиграа денес во салата во Автокоманда, нашите младинци покажаа голема борбеност и желба за триумф.

Во првиот меч изгубија минимално со еден разлика од тимот на Металург 2, а третото место го освоија преку победата над велешки Борец. Натпреварот заврпи со резултат 19: 19 и по изведувањата на пеналите крајниот резултат беше 19 : 21.
Честитки момци !

2018-05-10T18:15:51+00:00 May 10th, 2018|Струга|0 Comments