Нова победа на пионерската екипа КЛ7 – Струга

//Нова победа на пионерската екипа КЛ7 – Струга

Нова победа на пионерската екипа КЛ7 – Струга

Пионерите на КЛ7-Струга ја забележаа својата шеста победа по ред во Пионерската ракометна лига.

Овој пат пионерите ја совладаа екипата на РК Гого од Кичево со резултат 25:12 (13:7). Одличен натпревар на Ѓорговски каде успеа да постигне 8 погодоци, од кои повеќето во првото полувреме.

Следен натпревар е наредниот викенд  каде пионерите на КЛ7 Струга ќе гостуваат на Преспа Вардар.

КЛ7-Струга – РК Гого Кичево 25:12 (13:7).

КЛ7 Струга: Исмаилоски, Дурацоски, Христоски 4, Симоноски, Новаковиќ 4, Затуроски 1, Бочески  4, Тутенкоски, Ѓорговски 8, Стрезоски 1, Мемед, Чакар Г., Негриески  1, Џигероски  1, Пинтоски 1, Чакар Н.

Седмерци: 0/1 Исклучувања: 4 мин.

2018-03-10T16:31:51+00:00 March 10th, 2018|Струга|0 Comments