КЛ7-Струга одигра три пријателски натпревари

/, Струга/КЛ7-Струга одигра три пријателски натпревари

КЛ7-Струга одигра три пријателски натпревари

Викендов нашата млада екипа од Струга одигра три подготвителни натпревари со екипата на “Бутел” и младинската екипа на суперлигашот “Тинекс Пролет” во Скопје.

Тренерскиот тандем Калајџиоски – Матлиоски максимално ги искористи натпреварите давајќи им можност на сите играчи за воигрување на тимот пред пролетната полусезона. Особено интересни беа натпреварите со амбициозниот прволигаш и лидер на првенството “Бутел”. Благодарност до домаќините од Скопје за срдечниот пречек и можноста да одиграме квалитетни натпревари.

2018-02-18T16:16:15+00:00 February 18th, 2018|Главни Новости, Струга|0 Comments