Ракометен турнир во Маџари

//Ракометен турнир во Маџари

Ракометен турнир во Маџари

Во организација на Општина Гази Баба вчера се одржа турнир во ракомет во спортската сала „Наум Наумовски – Борче“ во Маџари.

На турнирот учествуваа екипите: РК Делчево, РК Кале Кичево, РК Велкова и нашата екипа од школата за ракомет КЛ7 Маџари

Нашиот тим го освои третото место каде што на пенали успеавме да ги победиме РК Велкока. Турнит го освои екипата на РК Делчево каде во финалето ја совлада РК Кале Кичево со 17:14.

2017-11-30T15:10:24+00:00 November 30th, 2017|Маџари|0 Comments