КЛ7- Струга подобар од Металург

//КЛ7- Струга подобар од Металург

КЛ7- Струга подобар од Металург

Во натпревар во кој само во првиот дел Металург беше достоен противник, КЛ7 -Струга се враќаат гостувањето од Скопје со нови бодови.
Конечниот резултат е 28:19, од кои дури 11 голови се дело на кадетскиот репрезентативец Симон Гучески, осум голови постигна Џигероски, а шест пивотот Симоноски.
Честитки за целиот тим.

2017-11-28T12:46:33+00:00 November 22nd, 2017|Струга|0 Comments