Blog 2014-10-11T14:23:15+00:00

Младинците на КЛ7-Струга со победа ја започнаа новата сезона

By | October 13th, 2018|Categories: Струга|Tags: , , , |

По одличната минатогодишна сезона на младинците на КЛ7 Струга каде стигнаа до третото место на завршниот турнир, денес со победа ја отворија новата сезона. Противник беше екипата [...]

На тренинг во Делчево

By | October 10th, 2018|Categories: Галерија|Tags: , , , , , , , , , , , |

Оваа година Делчево стана дел од нашата ракометна школа „Кирил Лазаров 7“, дванаесета по ред, со што Источна Македонија ја доби втората школа КЛ7 по онаа [...]

КЛ7 Струга само со три примени погодоци во првото полувреме

By | October 7th, 2018|Categories: Струга|

Се ближи крајот на првиот дел од кадетската лига на РФМ, а КЛ7 Струга продолжува со истото темпо, овој пат младите момци остварија висока победа против екипата [...]

Продолжи победничката серија на КЛ7-Струга во кадетската лига

By | October 6th, 2018|Categories: Струга|

КЛ7 Струга денес го одигра својот шести натпревар во кадетската лига на РФМ и повторно забележа нова висока победа, ја совлада екипата на РК Еурофарм Работник со [...]

Тимот од школата на капитенот дел од меморијалниот турнир “Мате Шундовски”

By | October 6th, 2018|Categories: Главни Новости|Tags: , , , , , , , |

Викендов ракометните ветерани си спомнаа за човекот кој од трибини дишеше за ракометот навивајќи за неговиот Пелистер, за неговата Македонија , легендата од публиката битолчанецот Мате Шундовски. [...]

КЛ7 Струга победнички и низ Кичево

By | September 29th, 2018|Categories: Струга|

Нов натпревар за кадетите и нова победа со многу постигна погодоци. Овој пат од нашите кадети беше совлада екипата на РШ Гого од Кичево со резултат 32:49. [...]