Vlatko

/Vlatko

About Vlatko

This author has not yet filled in any details.
So far Vlatko has created 26 blog entries.

Едукативните содржини од областа на спортот, ќе бидат задолжителен дел и на овој четврти ракометен камп „Кирил Лазаров 7″

Праксата е основата која се организира преку тренинзите, но постои и теоретски дел [...]

By | 2018-05-23T16:54:45+00:00 May 23rd, 2018|Главни Новости|0 Comments

На 30 дена до почетокот на кампот. Лазаров: Тренерите се многу важен дел од успешноста на нашиот камп 

Од 20 јуни до 2 јули во комплексот " Аквалина" во Охрид ќе [...]

By | 2018-05-20T12:02:03+00:00 May 20th, 2018|Главни Новости|0 Comments

Кузманоски: Овој проект прерасна во ракометна институција

Четврто лето за Кузманоски на ракометниот камп, почетоците ги направивме заедно, најмалите кампери [...]

By | 2018-05-17T18:10:45+00:00 May 17th, 2018|Главни Новости|0 Comments

Најперспективниот дански тренер овој јуни во тимот на Лазаров

Патрик Петерсен 24 годишен тренер кој работи во РК "Ајакс Копенхаген" е новото [...]

By | 2018-05-04T14:48:43+00:00 May 4th, 2018|Главни Новости|0 Comments

Заедничката работа ќе донесе напредок во повеќе сегменти од ракометната игра

Никола Матлиески актуелениот асистент тренер на младинската и јуниорската репрезентација на Македонија ова [...]

By | 2018-05-03T18:36:50+00:00 May 3rd, 2018|Главни Новости|0 Comments

Здравјето на децата виза за учество на кампот на Капитенот

Паралелно со медицинските прегледи кои се прават од страна на тимот на д-р [...]

By | 2018-04-25T09:15:15+00:00 April 25th, 2018|Главни Новости|0 Comments

Од Брестовац и ова лето ќе учат нашите кампери

Селекторот на кадетската и младинската репрезентација на Македонија, Данило Брестовац и ова лето [...]

By | 2018-04-20T09:08:04+00:00 April 20th, 2018|Главни Новости|0 Comments

И генетските испитувања во “Жан Митрев Клиник” потврдија Кирил Лазаров предодреден за спортист

Многу тајни се кријат во нашите гени – од нашите предиспозиции за развивање [...]

By | 2018-04-16T13:46:11+00:00 April 16th, 2018|Главни Новости|0 Comments

Овој проект на Лазаров е созреан да „докторира“ во делот организација на спортски настан

Тој е дел од тимот на капитенот Кирил Лазаров од првиот ден на [...]

By | 2018-04-13T13:26:52+00:00 April 13th, 2018|Главни Новости|0 Comments