hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Започна продажбата на билети за натпреварите на СП 2025

13475046 893540734087673 5839248436505199892 o

Денес стартува продажбата на билетите за натпреварите во Пореч и Вараждин од Светското првенство во 2025 година. Покрај Хрватска, домаќини се уште Данска и Норвешка. Ждрепката сакаше Македонија своите натпревари да ги игра во Вараждин. Цените на билетите се од 50 до 70 евра во зависност од местото на седење, а еден билет важи за двата натпревари кои се играат тој ден.

За македонските фанови е резервиран секторот К. Македонија на 15 јануари игра против Унгарија, потоа против Холандија на 17 јануари, а групната фаза ја затвораме со натпреварот на 19 јануари против Гвинеја.

За главната рунда која ќе се игра исто така во Вараждин билетите се уште не се пуштени во продажба.

Билетите може да се купуваат на ОВОЈ ЛИНК.

https://www.ulaznice.hr/web/inspiredbyhandball

 

 

Share