hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Македонија загуби во првиот затворен тест против Романија

mkd rom1

Романија - Македонија 32:27 (15:16)

Репрезентацијата на Македонија беше поразена на првиот тест против Романија со 32>27 во рамките од подготовките за баражот за Светското првенство. Првото полувреме донесе израмнет натпревар, а Македонија водеше со еден разлика 16:15. Сепак, Романија во вториот дел успеа да направи пресврт и на крајот да слави со 32:27.

Утре Македонија ја очекува вториот пријателски натпревар против Романија кој за разлика од денешниот ќе биде отворен за јавноста и ќе се игра пред публика.

Овие два натпревари на Македонија се дел од подготовките за двомечот против Фарски Острово во мај за пласман на Мундијалот.

Share