hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Селекторот Лазаров ги собра репрезентативците за ЕХФ-неделата

lazarov krupna mkd-2048x1366

Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров денес ги прозиваше своите избраници за двата контрони дуели со Грција во Солун. Повикани се 22 проверени кандидати.

Крилото Никола Костески од чешки Плзен е повратник во националниот тим. Поради клупски обврски Филип Кузмановски и Никола Митревски ја прескокнаа прозивката и ќе се стават на располагање од утре. Македонија мини подготовките ќе ги реализире во Скопје, во салата „Автокоманда" до четврток кога ќе отпатуваат за Солун.

Двете пријателски средби се закажани за в петок и сабота од 17:30 часот по македонско време.

Share