hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Против Португалија без Талески, Пешевски, Танкоски, Атанасијевиќ...

пешевски

Уште на самиот старт од подготовките за претстојните квалификациски натпревари против репрезентацијата на Португалија, селекторот Кирил Лазаров се соочува со големи проблеми околу составувањето на тимот.

Филип Талески поради приватни причини го откажа настапот за националниот тим, заради повреди нема да настапат и Жарко Пешевски и Марио Танкоски, кој по подолга пауза се врати меѓу репрезентативците.

Дополнителен проблем е повредата на Павле Атанасијевиќ кој исто така нема да биде дел од подготовките за мечевите со Португалија што се играат во текот на следната недела.

Share