hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Цепелинот на Лазаров против Шпанија е прогласен за најубав гол на Мундијалот!

cepelin

По завршувањето на Светското првенство во Франција, организаторот ги избра десетте најубави голови на турнирот, кој траеше три недели. Цепелинот на Кирил Лазаров и Дејан Манасков против Шпаније е прогласен за најубав гол на шампионатот.

Лазаров постигна 50 гола на 6 натпревари и беше најдобар стрелец на Мундијалот, а сега го има и најубавиот гол на Мундијалот.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share