hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров останува прв стрелец на Мундијалот воочи полуфиналето

32242109732 c2d0252ee8 o

Воочи полуфиналните натпревари Кирил Лазаров останува лидер на листата на стрелци на Светското првенство, се намалува бројот на играчи кои можат да го стигнат.

Кирил Лазаров настапот во Франција го заврши со 50 постигнати голови, бројка која засега е недостижна за другите ракометари.

Од ракометарите кои се уште настапуваат на Мундијалот, најблиску до Лазаров се Норвежаните, Кристијан Бјорнсен и Сандер Сагосен кои имаат по 36 погодоци, потоа е Циндриќ со 32.

На Норвешка и остануваат уште два меча до крајот на Светското првенство па се надеваме дека конкурентите на Лазаров ќе немаат просек од по седум голови на овие натпревари.

Share