Струга

/Струга

КЛ7 Струга се заблагодари на Кирил Лазаров

Викендов во Струга се одигра финалната завршница во пионерска конкуренција. Нашата екипа, КЛ7 [...]

2019-04-08T10:32:03+00:00 April 8th, 2019|Струга|0 Comments

Младиот Ѓорговски од КЛ7 Струга, најдобар играч на „фајнл фор“ завршницата

После финалниот натпревар во пионерска конкуренција следеше делот каде екипите ги добија своите [...]

2019-04-06T19:32:19+00:00 April 6th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments

Металург е пионерски шампион, КЛ7 со најдобар пласман во финална завршница

Во финалето на пионерската конкуренција заслужено се најдоа најдобрите екипи, РК Металург и [...]

2019-04-06T19:02:20+00:00 April 6th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments

Во борба за третото место КЛ Струга убедливо го порази градскиот ривал

Во натпревар на две екипи кои на овој завршен турнир настапија без странски [...]

2019-03-31T16:24:24+00:00 March 31st, 2019|Струга|0 Comments

Лошиот старт ни го скрати финалето во младинска конкуренција

Екипата на КЛ7 Струга втор по ред не успева да се пласира во [...]

2019-03-31T10:34:52+00:00 March 31st, 2019|Струга|0 Comments

КЛ7 дел од завршниот турнир за младинци овој викенд во Охрид

Овој викенд (30/31март) во Охрид ќе се одигра завршниот турнир за младинци каде [...]

2019-03-27T16:33:11+00:00 March 27th, 2019|Главни Новости, Струга|0 Comments

Во последното коло од пионерската лига КЛ7 со две победи и еден пораз

Овој викенд се одигра последното коло од пионерската лига на ракометната федерација на [...]

КЛ7 Струга дел од хуманитарна трка за лицата со Даунов синдром

КЛ7 Струга вчера трчаше на хуманитарната трка која беше посветена на лицата со [...]

2019-03-25T07:27:10+00:00 March 25th, 2019|Струга|0 Comments

Кадетите на КЛ7 Струга со убедлива победа го отворија пролетниот дел од сезоната

Вчера започна и вториот дел од кадетската лига на РФМ. Кадетите на КЛ7 [...]

2019-03-24T08:13:40+00:00 March 24th, 2019|Струга|0 Comments

Пионерите на КЛ7 Струга го совладаа Еурофарм Работник

Во претпоследното кого од пионерската лига нашите пионери успеаа да го совладат Еурофарм [...]

2019-03-18T11:33:48+00:00 March 18th, 2019|Струга|0 Comments