Охрид

/Охрид

КЛ7 ALL STAR натпревар

Последниот натпревар од новогодишното дружење предизвика најмногу внимание кај нашите најмалите ракометари [...]

Натпревар помеѓу пионерките на КЛ7

Вториот натпревар на предновогодишното дружење со Капитенот беше резервиран за пионерките. Пионерките од [...]

КЛ7 е едно огромно семејство децата се наша иднина, иднина на Македонија

Децата од КЛ7 школите низ Македонија изминатиов викенд имаа меѓусебна средба, запознавање и [...]

Повеќе од 500 ракометарчиња ја отворија втората сезона од КЛ7 КУП

Над 500 момчиња и девојчиња од школата на капитенот од Струга, Битола, Охрид, [...]

Пријателски натпревари помеѓу нашите школи од Струга и Охрид

Викендов се одиграа неколку пријателски натпревари помеѓу нашите школи од Струга и [...]

2019-04-11T17:02:44+00:00 April 11th, 2019|Галерија, Охрид|0 Comments

КЛ7 Куп Запад: Струга домаќин на повеќе од 150 деца идни ракометари

Ракометна Струга вчера беше домаќин на 150 деца идни ракометари кои се [...]

2018-12-02T08:18:11+00:00 December 2nd, 2018|Главни Новости, Охрид, Струга|0 Comments

Децата од КЛ7 од македонскиот Ерусалим со нетрпение го чекаат почетокот на сезоната

На 3 септември 60 охриѓанчиња повторно во сала Школата за ракомет "Кирил Лазаров [...]

2018-08-14T17:38:22+00:00 August 14th, 2018|Охрид|0 Comments

Децата од школите на капитенот од Струга и Охрид ден од распустот поминаа на кампот со Лазаров

Членовите на малата и големата група на ракометните школи ,,Кирил Лазаров 7" од [...]

Кирил Лазаров во идеалниот тим на последната деценија

Развојот на ракометната игра го доведе овој спорт да биде многу популарен во [...]

ЛАДНА партнер на школата за ракомет “Кирил Лазаров 7”

Брендот ЛАДНА ова лето стана партнер на ракометниот камп на капитенот кој се [...]