Куманово

/Куманово

Повеќе од 150 дечиња дел од првиот КЛ7 Куп Север

Прекрасна слика во спортската сала „Архиепископ Доситеј“ во Општина Кисела Вода, вчера направија [...]

Од минатата година и Куманово стана член на семејството на школата на капитенот

Уписите се во тек за сите деца од 7 до 15 години Ракометната [...]

2018-08-31T07:32:44+00:00 August 31st, 2018|Куманово|0 Comments

Николовска: Нашите деца со нетрпение го чекаат секој тренинг

Доаѓањето половина час пред почеток на тренинг , само ја потврдува љубовта [...]

2018-04-18T16:27:17+00:00 April 18th, 2018|Куманово|0 Comments

Кирил Лазаров во идеалниот тим на последната деценија

Развојот на ракометната игра го доведе овој спорт да биде многу популарен во [...]

Пријателски натпревар со ракометната школа АС-А

Нашата ракометна школа од Куманово предводена од Катерина Николовска и Валентина Николовска одиграа [...]

2018-02-05T09:12:29+00:00 February 5th, 2018|Куманово|0 Comments

ЛАДНА партнер на школата за ракомет “Кирил Лазаров 7”

Брендот ЛАДНА ова лето стана партнер на ракометниот камп на капитенот кој се [...]

Лазаров пак без грешка во победата над Висла

Ракометарите на Нант извојуваа нова победа во Лигата на шампионите, откако вторпат оваа [...]

Лазаров пак номиниран за најдобар десен бек во светот 2017 година

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров повторно е номиниран за најдобар десен бек во [...]