КЛ7

/КЛ7

Во рамноправен дуел загубивме на гостувањето кај Пролет 62

Екипата на Голден Арт КЛ7 го доживеа петиот пораз оваа сезона во Суперлигата.  [...]

2020-11-28T19:22:11+00:00 November 28th, 2020|КЛ7|0 Comments

Освоени значајни бодови против искусниот тим на Радовиш

Младите момци на Голен Арт КЛ7 дојдоа до голема победа над фаворитот РК [...]

2020-11-26T07:52:14+00:00 November 25th, 2020|КЛ7|0 Comments

Во квалитетен и неизвесен натпревар ГРК Охрид го победи дебитантот Голден Арт КЛ7

Во натпревар кој во многу се разликуваше од оној одигран во првото коло [...]

2020-11-22T18:17:13+00:00 November 22nd, 2020|КЛ7|0 Comments

Бошковски: Ние сме млад тим што дополнително ќе расте како што ќе одминува сезоната

Голден Арт во својат дебитантска сезона во Суперлигата после шест одиграни кола забележа [...]

2020-11-20T10:12:41+00:00 November 20th, 2020|КЛ7|0 Comments

Голден Арт КЛ7 ја продолжи серијата успешни настапи

Младите момци на Голден Арт КЛ7 запишаа нова победа во Суперлигата откако вечерва [...]

2020-11-18T21:24:04+00:00 November 18th, 2020|КЛ7|0 Comments

Голден Арт КЛ7 со втора победа во Суперлигата, победен е фаворитот Пролет

По паузата поради настапите на машката ракометна репрезентација, Голден Арт КЛ7 ја продолжи [...]

2020-11-13T19:23:28+00:00 November 13th, 2020|КЛ7|0 Comments

Младите момци на Голден Арт КЛ7 дојдоа до првата победа во Суперлигата

Голден Арт КЛ7 денес ја забележа својата премиерна победа во Суперлигата откако убедливо [...]

2020-10-25T17:11:09+00:00 October 25th, 2020|КЛ7|0 Comments

Фотогалерија од натпреварот РК Струга – Голден Арт КЛ7

Прв бод за Голден Арт КЛ7 во Суперлигата откако во последниот напад [...]

2020-10-24T07:12:13+00:00 October 24th, 2020|КЛ7|0 Comments

Групата А од Суперлигата ставена во мирување 15 дена!

Откако ракометниот клуб Голден Арт КЛ7 ја информира целокупната спортска јавноста и надлежните институции [...]

2020-09-17T11:37:48+00:00 September 17th, 2020|КЛ7|0 Comments